Halloweenská zahrada: Kde dýně děsí, růže či vřes voní a na kukuřici si pošmáknete

Halloweenská zahrada: Kde dýně děsí, růže či vřes voní a na kukuřici si pošmáknete

Halloween je časem, kdy se obvykle zaměřujeme na vyřezávání dýní a vytváření děsivých dekorací, ale co když bychom vám řekli, že tuto sezónu můžete přinést halloweenskou atmosféru i do své zahrady? Rozhodně, ano! Naše "Halloweenská zahrada" spojuje halloweenskou tematiku s krásou zahrady a přináší nezapomenutelný zážitek. Představte si, že procházíte zahradou, kde na vás dýchne vonný závan růží, vřesu a náhle uvidíte děsivou dýní visící na plotě, a kde si můžete přímo na záhoně pochutnat na sladké kukuřici. To je skutečná Halloweenská zahrada!

helloween-3763694_1280

Růže

Růže jsou bezpochyby královnou zahrad a přinášejí krásu a romantiku do jakékoliv sezóny. Ale v Halloweenské zahradě se růže proměňují v "Dámy v rudém". Vysadíte-li růže s temnými, téměř černými květy, můžete dosáhnout úžasného efektu, který dodá vaší zahradě halloweenský nádech. Růže “Admiral” mají květy tak temně rudé, že vypadají, jako by vyzařovaly tajemství a záhadu.

Jak pěstovat růže

Růže milují slunce a bohatou půdu. Zvolte pro ně slunné a chráněné stanoviště. Dbejte na pravidelnou zálivku a průběžně odstraňujte odkvetlé květy. Důležité je také růže prořezávat, aby silně rostly a ještě více kvetly. V období vegetačního růstu je také dobré je občas pohnojit (ideálně naším Black frass), protože na daném místě se časem živiny vyčerpají a je dobré je vhodným způsobem doplnit.

rose-6954137_1280

Dýně

Dýně jsou neodmyslitelnou součástí Halloweenu. V Halloweenské zahradě můžete vytvořit dýňový zážitek tím, že je vysadíte nejen na záhonech, ale také je pověsíte na plot či bránu. To vytvoří autentickou atmosféru, zvláště když do nyní vyřezáte typické halloweenské tváře.

Jak pěstovat dýně

Dýně milují slunečné stanoviště a výživnou, dobře propustnou půdu. Sázejte je do míst, kde mají dostatek prostoru pro šíření, a pravidelně zalévejte. Dýně potřebují dostatek vody, zejména během tvorby plodů. Skutečně potřebují hodně prostoru, tak ať vás to nepřekvapí, až začnou atakovat další rostliny na vaší zahradě.

pumpkin-3644038_1280

Vřes

Vřes je rostlina, která voní po podzimu. S jejími květy v odstínech rudé, růžové či fialové můžete vytvořit barevný kontrast s růžemi a dýněmi. Vřes je také odolný a snadno se pěstuje, což ho činí skvělým doplňkem halloweenské zahrady.

Jak pěstovat vřes

Vřesy preferují slunné stanoviště a kyselou půdu. Postarejte se o pravidelnou zálivku, ale dejte pozor, aby půda nebyla přemokřená.

autumn-events-209346_1280

Kukuřice

Kukuřice může být skvělým zpestřením v Halloweenské zahradě, zejména pokud ji zasadíte na několika místech, kde se stane nečekaným a sladkým pohoštěním pro návštěvníky. Kukuřice, zvláště pokud ji uvaříte a ozdobíte různými halloweenskými způsoby, může být oblíbeným zákuskem na oslavách. Zároveň si také můžete udělat táborák a osmahnout ji nad ohněm a vyprávět si u toho děsivé příběhy. To je ten správný Halloween!

Jak pěstovat kukuřici

Kukuřice potřebuje kvalitní půdu a dostatek vody. Může vám dobře vyrůst na slunném stanovišti. Pokud máte půdu spíše chudou, můžete ji opět obohatit naším organickým hnojivem.

pumpkin-3668367_1280

Halloweenská zahrada je zábavným způsobem, jak spojit krásu zahrady s halloweenskou atmosférou. Temné růže, strašidelné dýně, vonící vřes a sladká kukuřice vytvářejí zahradu, která potěší všechny smysly. Takže neváhejte a připravte si vlastní Halloweenskou zahradu, kde dýně děsí, růže či vřes voní a na kukuřici si pošmáknete. Tento kouzelný zážitek jistě oceníte spolu s návštěvami, které si na vaši zahradu pozvete.