3 dokonalé stromy, které rozzáří vaši zahradu na podzim

3 dokonalé stromy, které rozzáří vaši zahradu na podzim

Podzim přináší do zahrady nádhernou paletu ohromujících barev, a jedním z nejlepších způsobů, jak tuto přírodu oslavit, je výběr stromů, které vytvoří spektakulární podzimní show. Tři stromy, které ve své nádheře vynikají, jsou javor dlanitolistý, škumpa orobincová a ruj vlasatá. S jejich krásnými listy, které se na podzim proměňují do plamenných odstínů, můžete vytvořit nezapomenutelný podzimní zážitek na své zahradě. Připojte se k nám na této cestě objevování podzimní krásy a zjistěte, jaké jsou jejich jedinečné rysy a jak se o ně postarat, aby zazářily na vaší zahradě.

Javor dlanitolistý

Listy tohoto stromu se na podzim proměňují do ohromujících červených, oranžových a zlatých odstínů, vytvářejíce nádherný záblesk barev. Javor dlanitolistý je kompaktní strom nebo keř, který se krásně hodí na menší zahrady. Doporučuje se ho umístit na místo s polostínem a dobře odvodněnou půdou.

japanese-maple-5765568_1280

Škumpa orobincová

Tento strom je známý svými efektními listy, které na podzim přecházejí do různých odstínů červené a oranžové. Škumpa orobincová má také výrazné květenství, které zaujme snad každého svým rudým zbarvením. Je ideální pro zahrady s výhledem na jih nebo jihozápad a preferuje slunné stanoviště.

sumac-octowiec-3916268_1280

Ruj vlasatá

Ruj vlasatý je strom s výraznými listy, které na podzim získávají sytě červenou až purpurovou barvu. Jeho listy připomínají samet, což dodává zahradě unikátní texturu. Tento strom preferuje slunečné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.

autumn-leaves-1959162_1280

Podzimní krása může být v zahradě nesmírně inspirující a poskytuje nám příležitost dát našemu okolí nový rozměr. Stromy, jako je javor dlanitolistý, škumpa orobincová a ruj vlasatá, jsou skvělými spojenci pro vytvoření úžasné podzimní atmosféry. Vyzkoušejte je ve své zahradě, abyste mohli slavit příchod podzimu nezapomenutelným způsobem. Pěstování těchto stromů a pečlivá péče o ně vám umožní těšit se z jejich dechberoucího výkonu, když jejich listy září v podzimním slunci.