Jak hnojit v létě

Jak hnojit v létě

Léto je obdobím intenzivního růstu rostlin, kdy teplé počasí a dostatek slunečního světla podporují jejich růst a kvetení. Aby rostliny dosáhly svého plného potenciálu, je nezbytné jim poskytnout dostatečné množství živin prostřednictvím hnojení. Hnojení v létě je klíčové pro udržení zdraví a vitality rostlin, které čelí zvýšené spotřebě energie pro růst, kvetení a tvorbu plodů.

bluebell-2425269_1280

Proč je důležité v létě hnojit

V létě jsou rostliny vystaveny zvýšenému stresu z důvodu vyšších teplot, intenzivního slunečního záření a někdy i nedostatku vody. Hnojení pomáhá rostlinám lépe snášet tyto stresové podmínky tím, že jim poskytuje nezbytné živiny pro růst a odolnost. Pravidelné hnojení v létě zajišťuje, že rostliny mají dostatek dusíku pro růst listů, fosforu pro tvorbu květů, a draslíku pro celkovou odolnost a zdraví rostlin.

Navíc při hnojením naším hnojivem Black frass zvyšujete šanci, že rostlinu nenapadne škůdce, protože hnojivo slouží jako repelent.

Jak tedy správně hnojit rostliny v létě

Většině rostlin stačí hnojení jednou za dva až tři týdny. Záleží samozřejmě na kvalitě půdy - pokud je půda špatná hnojíme častěji a naopak. Četnost hnojení také bude značně ovlivněna tím, zda se jedná o hnojivo průmyslové - budeme hnojit trošku a častěji; či hnojivo organické - můžeme hnojit klidně hodně jednou za čas, protože živiny se stejně budou uvolňovat postupně a k přehnojení nedojde. Dobré je se samozřejmě řídit návodem u zvoleného hnojiva.

Pokud si zvolíme hnojivo, které se rozpouští ve vodě a aplikuje se tedy při zálivce, tak hnojte/zalévejte večer. Při zalévání kolem poledne hrozí, že kapky vody na listech spolu s hnojivem budou fungovat jako čočka a dojde k popálení listů. No a ráno mohou jít teploty rychle nahoru a voda se rychle vypaří a nedostane se k rostlině a tím pádem ani hnojivo. Zatímco při zálivce večer má rostlina celou noc na to, aby vše hezky zpracovala.

the-cultivation-of-5455003_1280

Specifika hnojení některých rostlin

Trávníky

Trávníky potřebují pravidelné hnojení, aby zůstaly husté a zelené. V létě navíc trávník díky dostatečnému přísunu živin dobře odolá suchu a dalšímu stresu jako je sešlap. když si na něm hrají děti.. Vyvarujte se nadměrnému hnojení dusíkem, protože to může vést k přílišnému růstu listů na úkor kořenového systému. Navíc se může hodně vytáhnout a bude potom křehčí a náchylnější na již zmíněný sešlap. Důležitý je tedy vyvážený příjem živin, což umí samozřejmě náš Black frass poskytnout.

Květiny

Kvetoucí rostliny potřebují v létě hnojiva bohatá na fosfor, aby podpořily tvorbu květů. Při hnojení květin dávejte pozor na přehnojení (v případě využití průmyslových hnojiv), které může vést k spálení kořenů a poškození rostlin. Je také důležité pravidelně zalévat, aby se hnojivo rovnoměrně rozprostřelo a rostliny měly dostatek vody pro vstřebání živin.

Zelenina

Zelenina potřebuje během léta dostatek dusíku pro růst listů a plodů. Hnojiva s vyváženým poměrem NPK (dusík, fosfor, draslík) jsou ideální pro zeleninové záhony. Jsou druhy zeleniny (okurky,...), které mají opravdu velkou spotřebu živin, a proto je třeba je hnojit častěji než ostatní a v podstatě je nejde přehnojit. Mají skutečně velké nároky, proto je klidně hnojte každý týden.

a-vegetable-3481608_1280

Ochrana před škůdci s naším hnojivem Black frass

Black frass je organické hnojivo z hmyzího trusu, které nejenže poskytuje rostlinám důležité živiny, ale také je chrání před škůdci svými repelentními účinky. Tento unikátní produkt obsahuje přírodní látky (chitin), které odpuzují škůdce a zvyšují odolnost rostlin vůči nemocem. Při použití našeho hnojiva Black frass v létě poskytujete svým rostlinám nejen potřebné živiny, ale také přírodní ochranu před škůdci.

Jak používat Black frass

  • Příprava půdy: Před výsadbou smíchejte Black frass s půdou, aby se živiny rovnoměrně rozprostřely.
  • Zálivka: Přidejte Black frass do zálivky, abyste zajistili, že živiny a ochranné látky budou dostupné přímo u kořenů rostlin.
  • Povrchové hnojení: Aplikujte Black frass kolem rostlin a lehce ho zapracujte do půdy, aby se živiny postupně uvolňovaly při každé zálivce.
  • Napadení škůdci: Při napadení rostlin škůdci zvyšte koncentraci hnojiva a četnost jeho použití a stříkejte ho v podobě roztoku přímo na listy několikrát týdně. Dělejte to ale večer, aby nedošlo k popálení listů od slunce viz. výše.

Používáním Black frass zajistíte, že vaše rostliny budou mít dostatek živin pro zdravý růst a současně budou chráněny před škůdci. Tento přírodní a ekologický přístup k hnojení a ochraně rostlin je ideální pro všechny, kteří chtějí pěstovat zdravé a silné rostliny bez použití chemických prostředků.

c01a_new

Hnojení v létě je nezbytné pro udržení zdravých a vitálních rostlin, které jsou schopny odolat stresu z tepla a sucha. Každý typ rostliny má své specifické potřeby, které je důležité respektovat. Používáním organického hnojiva Black frass nejenže dodáte rostlinám potřebné živiny, ale také je ochráníte před škůdci. Správná péče a hnojení v létě vám pomohou dosáhnout krásné a produktivní zahrady.